Abdulkadir Selvi, son seçim anketini paylaştı: ‘En çok AK Parti’yi etkiliyor…’

AKP’ye yakınlığıyla bilinen Hürriyet muharriri Abdulkadir Selvi, Hakan Bayrakçı’nın lideri olduğu Sonar Araştırma’nın 6-12 Mayıs tarihleri ortasında 2 bin 840 kişi ile yüz yüze yapılan görüşme prosedürüyle yapılan anketi köşesine taşıdı.

Buna nazaran, “Bu pazar seçim yapılsa oyunuzu hangi partiye verirsiniz?” sorusuna ankete katılanların yüzde 32.5’i ‘AKP’ karşılığını verdi. Soruyu CHP’ye oy vereceğini belirterek yanıtlayanların oranı ise yüzde 24.4 çıktı. Ankette YETERLİ Parti yüzde 15’le üçüncü sırada yer alırken, HDP yüzde 8.6’yla dördüncü sırada, MHP ise yüzde 7.2’yle beşinci sırada geldi.

Selvi’nin paylaştığı ankete nazaran “Yapılacak birinci seçimde kimi cumhurbaşkanı olarak görmek istiyorsunuz?” sorusuna ise kararsızların dağıtılması halinde ankete katılanların yüzde 39.2’si ‘Erdoğan’ cevabını verdi. Onu yüzde 15.7’yle ‘Mansur Yavaş’ takip ederken üçüncü sırada da yüzde 12.5’le ‘Ekrem İmamoğlu’ geldi.

Ankete katılanların yüzde 74.3’ünün Türkiye’nin en değerli sorunu olarak ekonomiyi gördüğünü belirten Selvi, şu sözleri kullandı:

“İkinci sırada ise yüzde 3.5 oranıyla mülteciler geliyor. Onu yüzde 2.9’la adalet takip ediyor

Size şaşırtan gelebilir lakin dördüncü sırada yüzde 2.2’lik bir oranla muhalefet çıkıyor. Türk halkının kıymetli bir kısmı muhalefeti tahlil mercii olarak değil, sorun olarak görüyor. Kemal Beyefendi, bu o denli zırt pırt baskına gitmekle olmuyor. Millete inanç vereceksin.

AK Parti’nin klasik tabanı dar ve orta gelirliler olduğu için hayat pahalılığı ve artırımlar en çok AK Parti’yi etkiliyor. O denli ki seçimlerde AK Parti’nin rakibi muhalefet değil, iktisat olacak demek daha gerçek olur.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.