Akıllı Telefon ile Uzayın Derinliklerinde Gezmek: Telefonunuzu Yeni Bir Teleskopa Çeviren Hestia ile Tanışın!

Günümüz akıllı telefonları, sahip olduğu küçük boyutları nedeniyle diğer birçok alanda olduğu gibi kamera tarafında da sınırlı performanslar gösteriyor. Ancak bu onların çeşitli araçlarla bambaşka bir görüntüleme aracına dönüşmesine engel değil. Henüz yeni geliştirilen Hestia isimli bir cihaz, akıllı telefonlar ile birleşerek profesyonel bir teleskop haline geliyor ve galaksinin daha kolay gözlemlenmesine olanak tanıyor.

Günümüz akıllı telefonları üzerinden gökyüzünü incelemek ve net görüntüler yakalamak hala oldukça zor. Ancak imkansız değil.

Vaonis firması tarafından geliştirilen Hestia isimli yeni cihaz, akıllı telefon modelleri ile birleşerek profesyonel bir teleskop görevi görüyor.

Gökyüzünü her daim kolayca görüntülemek isteyen kullanıcılar için birebir olan araç, gücünü akıllı telefonlardan alıyor ve özel mercek teknolojisi sayesinde telefon kameralarına farklı bir boyut kazandırıyor.

Akıllı telefon enerjisi ile çalışan Hestia, telefon kamerası ile göz merceğini özel Gravity adındaki teknolojisi ile ortalıyor. 6 lensli optik merceğe sahip olan cihaz, içinde bulunan prizmalar ile görüntüyü akıllı telefonlarımıza taşıyor.

Hestia, özel bir mobil uygulama ile akıllı telefonlara bağlanıyor ve yakaladığı görüntüleri direkt olarak cihaz ekranına aktarıyor.

Akıllı teleskop ayrıca, uygulama içerisinde bulunan interaktif harita ile hangi gezegenlerin veya yıldızların tam olarak nerelerde yer aldığını kolayca gösterebiliyor.

Aralık ayında piyasaya sürülmesi beklenen cihaz, şu anda ABD ve Avrupa’da 189 dolar karşılığında satın alınabiliyor.

Peki siz yeni Hestia hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx