Aylarca adım adım izi sürüldü…. Suçüstü yakalandı

Yapılan yoğun ihbar üzerine harekete geçen polis, ilk olarak ATM ve çevresindeki güvenlik kamera görüntülerini mercek altına aldı.

Para makinelerinin başına gelen yaşlılar göz hapsinde tutularak, onlara yaklaşan ve şüpheli hareketlerde bulunan kişiler yakın takibe alındı.

Adım adım şüpheli izi süren polis, yoğun çalışma sonunda failin eşkalini ve kimliğini tespit etti.

Elde edilen güvenlik kamera görüntülerinden, “yardım etme” bahanesiyle yanlarına yaklaştığı vatandaşların hesabındaki paraları el çabukluğu ile alan ya da kendi hesabına aktaran dolandırıcının, Faruk Ş. olduğu saptandı.

SUÇÜSTÜ YAKALANDI

Bir ay süren sokak ve saha çalışmalarının sonunda şüphelinin eşkali doğrultusunda para makinelerinin yakınlarında pusu atan polis, 13 Mart tarihinde Esenyurt’a bağlı Kıraç beldesindeki bir ATM önünde faili kıskaca aldı.

Para çekmek isteyen yaşlı bir vatandaşın, ‘yardım’ bahanesiyle yaklaşan bir kişi tarafından dolandırılmak üzere olduğunu tespit eden pusudaki emniyet ekipleri, hemen olaya müdahale etti.

Polisi fark eden dolandırıcı, kaçma girişiminde bulunduğu sırada suçüstü yakalanarak gözaltına alındı.

Emniyete götürülen Faruk Ş.’nin, ATM’lerde para çekme işlemi yapan mağdurların yanına yaklaşarak cihazların işlem bitiminde, önce kartı ardından parayı vermesinden istifade ettiği belirlendi.

Şüphelinin, ATM’nin arızalı olduğu ve başka bir ATM kullanmaları gerektiği konusunda mağdurları yönlendirerek ikna ettiği, daha sonra da “işlem“ bahanesiyle yaklaştığı ATM’de, mağdurlara ait paraları ödeme haznesinden aldığı anlaşıldı.

Benzer yöntemle şu ana kadar 38 yaşlı ve yardıma muhtaç kişiden yaklaşık 100 bin liranın üzerinde vurgun yapan Faruk Ş., emniyetteki ifade işlemlerinin ardından 14 Mart’ta adliyeye sevk edildi.

Şüphelinin, çıkarıldığı mahkemece “nitelikli dolandırıcılık” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildiği belirtildi. (İHA)

Related Posts

‘Guguk Kuşu’ filminin yıldızı hayatını kaybetti

88 yaşında hayatını kaybettiği açıklanan Louise Fletcher, 1975 yapımı “Guguk Kuşu” filmindeki Hemşire Ratched rolüyle tanınıyordu.Fletcher, bu …

Ölümlü kaza sonrası, helikopteri Ruslar da inceleyecek

Denizli’nin Çardak ilçesinde, Kastamonu’dan Marmaris’teki yangına takviyeye giderken düşen ve Rus asıllı bir mühendis ile bir teknisyenin …

AKP’li Üsküdar Belediyesi, park alanını diğer parselle takas ederek imara açtı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi, Üsküdar Belediyesi’nin, Kandilli Mahallesi 946 ada, 33 parselin bir kısmı ile birebir ada içindeki 23 …

Canlı yayında isim verdi: Okan Buruk istemiyor! Yerine oyuncu bakıldı

Süper Lig’in ilk 7 haftasında topladığı 16 puanla Adana Demirspor’un ardından averajla ikinci sırada bulunan Galatasaray’da milli ara öncesi …

Antalya’nın arkadaş cinayeti sanığına 18 yıla kadar mahpus istemi

Antalya’nın Konyaaltı ilçesi Liman Mahallesi Akdeniz Bulvarı Konyaaltı Kıyısı’nda kendi arkadaş kümeleri ile alkol alan Orhan Tayoğlu ile Erhan …

Bir Demet Tiyatro’nun unutulmayan sahnesi: Beni Aziz Nesin kışkırttı

2 Temmuz, bir katliam tarihi olarak hafızalara kazınmış durumda. Yazar ve sanatçılardan oluşan 33 kişinin Sivas’ta kaldığı otelde yakılarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.