‘Balım’ sahiplerinin hayatını kurtardı

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde deprem öncesi havlayarak ve sahiplerini tırmalayarak uyandıran Çin aslanı cinsi ‘Balım’, Akkurt ailesinin uyanıp evlerinden hızlıca çıkmalarını sağladı.

Onikişubat ilçesine bağlı Şazibey Mahallesi’ndeki oturdukları apartman yıkılan 2 çocuklu Erol-Melike Akkurt çifti, afetin ardından çadır kentte yaşamaya başladı.

Akkurt çifti, depremden 2 dakika önce havlayarak ve tırmalayarak kendilerini uyandıran köpeklerini yanlarından ayırmıyor.

Çadır kente yerleştirilen Akkurt ailesi, can dostlarına gözü gibi bakıyor.

Melike Akkurt,  ‘Balım’ın çok uysal bir köpek olduğunu, köpeklerinin depremden dakikalar önce anormal hareketler sergilediğini belirtti.

“HİÇ YAPMADIĞI HAREKETLERİ YAPTI”

Köpeğin verdiği tepkiler üzerine eşinin deprem olabileceğini söylediğini ve ailece apartmandan dışarı çıktıklarını ifade eden Akkurt, “Köpeğimiz hiç yapmadığı hareketleri yaptı, patileri ile kapıya vurdu. Sağa sola koşturmaya başladı. Isırmayan köpek ısırmaya başladı. Yani hayvan resmen hissetti. Onun sayesinde hayatımız kurtuldu. Ona can, vefa borcumuz var” ifadelerini kullandı.

Eşi Erol Akkurt da köpekleri sayesinde hayatta kaldıklarını söyledi. Akkurt, “Onun verdiği tepki sayesinde canımızı kurtardık, hayatta kaldık. Depremden 2 dakika önce tepki verdi. Çocuklarımı, eşimi aldım üstümüzü giydik aşağıya indik. Ondan sonra deprem olmaya başladı. ‘Balım’ bizi kurtardı” dedi. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir