Çinliler Tuvaletlere Neden Poşet Çay Koyuyor? Öğrenince Siz De Poşet Çayları Tuvaletlerde Kullanacaksınız

PARKE TABANLARDA ÇAY MUCİZESİ

Siyah çay, tarihi boyunca pek çok parke tabanı paspaslamak için kullanılmıştır. Çaydaki şahit asit, mat eski parke tabanı temizler ve parlaklık katar . Çay kullanarak parke tabanı temizlemek için şu birkaç adımı izleyin:

Bir tencereye su kaynatın ve suya beş ila altı poşet çay ekleyin. Isıyı kapatın ve çayın oturmasına ve yaklaşık 10 dakika demlenmesine müsaade verin.

Çayı dikkatlice paspas kovanıza dökün. Gerekirse sıcaklığı düşürmek için soğuk su ekleyin. Sırılsıklam bir paspas istemediğiniz için paspasınızı çay suyunun içine koyun ve düzgünce sıkın.

Çay solüsyonunun rastgele bir renk değişikliği oluşturmadığından emin olmak için küçük bir alanı kapalı bir yerde paspaslayarak başlayın. Renk değişikliği yoksa, paspas suyunuz olarak çay solüsyonunu kullanarak yeri olağanda yaptığınız üzere paspaslayın. Yerin kurumasına müsaade verin.

Bu yol parke tabanları temizlemek için güzel olabilir, lakin laminat parke tabanları paspaslamak için çay kullanmamalısınız.

KÖTÜ KOKULAR İÇİN ÇAY KULLANIN

Buzdolabınızdaki kokuları ortadan kaldırmak için yeşil çay yapraklarını kullanın. Çay poşetleri, tıpkı kabartma tozu üzere buzdolabı kokularını emebilir. Ya da ağzı açık bir kabı kurumuş çay yapraklarını bir yahut iki gün buzdolabına koyabilirsiniz. Yapraklar keskin sarımsak ve soğan kokularını bile emecektir.

Yemek hazırlarken kokulu bir şey doğradıysanız, kokuyu gidermek ve emmek için ellerinizi çay yapraklarıyla ovmayı deneyin.

MİKRODALGA PAKLIĞINDA ÇAY KULLANIMI

Suyu kaynatın ve tencereyi ocaktan aldıktan sonra demlemek için birkaç yeşil çay yaprağı ekleyin. İşlenecek kadar soğuduktan sonra, mikrodalga fırınınızın içini ve dışını yıkamak için çay suyunu kullanın. Kokuları gidermeye ve taze kokulu bir koku eklemeye yardımcı olacaktır.

ŞÖMİNELERİNİZİ ÇAY İLE YENİLEYİN

Şömineyi temizlemeden evvel, küle ıslak çay yaprakları ekleyin. Nem, külün emilmesine yardımcı olur, böylelikle etrafa üflenmez.

ANALARI VE YA CAMLARI ÇAY İLE TEMİZLEYİN

Soğuk demlenmiş çayı bir sprey şişesine koyup ayna ve pencereleri ışıl ışıl yapmak için kullanabilirsiniz.

ÇAYI TUVALETLERDE DENEMEYE NE DERSİNİZ?

Tuvalete birkaç çay poşeti atın. Yaklaşık bir saat “dik” olmalarına müsaade verin ve sonra atın. Komodini bir fırça ile ovalayın ve sıvı çayı yıkayın.

HALILARDAKİ BERBAT KOKULARI ÇAY İLE TEMİZLEYİN

Kurutulmuş yahut demlenmiş çay yapraklarını kokulu bir halının üzerine serpin ve süpürmeden evvel 20 ila 60 dakika bekletin. Demlenmiş çay yapraklarını kullanmak için evvel kurutun zira çok ıslanırlarsa halıyı lekeleyebilirler. Hoş bir koku bırakmak için limon yahut nane üzere aromalı bir çay deneyin.

AYAKKABI KOKULARININ DA TAHLİLİ ÇAYDA SAKLI

Kokmuş ayakkabıları atmayın; bunun yerine, kokuyu gidermek için her ayakkabının içine yeni bir çay poşeti (veya demlenmiş ve kurutulmuş bir çay poşeti) koyun.


Eski Boya Bir Yüzeyden Nasıl Çıkarılır? Dolaplarınızı ve Kapılarınızı Gıcır Gıcır Yapabilirsiniz


İşte Günün En Enteresan Testi: Hipokrat’ın Geliştirdiği Teste Nazaran Bir İnsanı Ön Dişlerinden Nasıl Tanırsınız?


Resimde Birinci Gördüğün Şey Ne? 5 Fotoğraf Sana Kim Olduğunu Söyleyecek? Duymaya Hazır Mısın?


Bu Sirke Bunamanın Yeni Tedavisi! Bilim İnsanları Şokta… Hem Ucuz Hem De Herkes Ulaşabilir

Related Posts

Cüneyt Arkın’ın oğlu rüyasını anlattı: Çıkıp gelse

Türkiye sinemasının simge isimlerinde Cüneyt Arkın haziran ayında vefat etti. Arkın’ın kendisi gibi oyuncu olan oğlu Murat Arkın, babası ve …

İzmir haber | Bayraklı’da Çocuklar Basamak Yaz Okullarını Çok Sevdi

Kültür- sanat ve hobi kurslarını, Bayraklı Sanat ve Müzik Akademisi (BASAMAK) çatısı altında toplayan Bayraklı Belediyesi’nin 8 branşta açtığı …

Usta sanatçı Emel Sayın’ı yıkan haber! ‘Ne desem yetmiyor’

Usta sanatçı Emel Sayın, kardeş acısıyla sarsıldı… Ses sanatkarı ve oyuncu Emel Sayın’ın, uzun müddettir tedavi gören kardeşi Fatoş Sayın …

Oktay Kaynarca Ben Bu Cihana Sığmazam dizisinden ayrıldı mı? Merakla beklenen dizi için şok iddaa

ATV ekranlarında yayınlanacak olan Ben Bu Cihana Sığmazam dizisi herkesi şaşırttı. Dizinin hazırlık çalışmaları devam ederken geniş oyuncu …

Kayısılı Yulaf Bar

Kayısılı Yulaf Bar Tarifi İçin malzemeler 500 g kayısı (Dilimlenmiş)200 g tereyağı (Oda sıcaklığında yumuşamış)100 g esmer şeker1/4 çay …

Hamza Yazıcı’nın bir hüneri daha ortaya çıktı

Camdaki Kız dizisinin ‘Tako’su Hamza Yazıcı sosyal medya hesabından paten kaydığı görüntüleri paylaştı. Yazıcı’nın paylaştığı videoda seri bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.