DİBS geldi dolar/gram altın çakıldı! İslam Memiş’ten ‘Satış taarruzu’… Yıkıcı çöküş yolda

Dolar 17 TL’ye düzeyine sıçrarken, gram altın ise 1000 lirayı gördü. Kurdaki bu yükselişten ötürü düğmeye basan Hazine ve Maliye Bakanlığı yeni hamleyi açıkladı. GES projesini sunan bakanlık bu yolla TL’deki bedel kaybını tedbire eforuna girdi. Altın ve döviz yatırımı yapanlar ise uzman ve ekonomist yorumlarına yöneldi. Piyasa varsayımları ile bilinen İslam Memiş’ten ise çarpıcı bir açıklama geldi. “Türk Lirası’na sahip çıkma günü” diyen Memiş, yeni yol haritasını verdi. İşte ayrıntılar.

İSLAM MEMİŞ’TEN YATIRIMCILARA ‘SATIN’ UYARISI

Dünyada baş gösterene enflasyondan ötürü global iktisatların tıkandığını tabir eden Memiş, bu süreçte yatırımcı için Ekim ayına dikkat çekti. Gram altın ve dolarda yükselişlerin devam edeceğini tabir eden Memiş, Gümüş içinse şaşırtan bir tahlil yaptı. “Gümüş bir gecede ne yapacağını gösterecek” diyen Memiş, pik sinyali verdi. Dünya çapında başlayan ekonomik krizden ötürü Türkiye’nin de risk priminin arttığını belirten Memiş, yatırımcılar için şu an bulunan süreçte elini taşın altına koyması gerektiğini söyledi. Her açıklamasında yatırımlarınıza sahip çıkın ihtarında bulunan Memiş, bu sefer satın teklifinde bulundu.

“BUGÜN TÜRK LİRASI İÇİN TAARRUZ GÜNÜDÜR”

Nisan ayı için yatırımcılarına yol haritası çizen Piyasa Uzmanı, bunu bir müddet rafa kaldırdığını söz ederek, 2 aylık tatil sürecinden bahsetti. Yatırımcılarına “2 ay tatile çıkacağız” diyen Memiş, Ekim ayı için yeni haritasını açıklayacağını tabir etti. Elinde altın, dolar, Euro ya da Sterlin bulunduranlara satın uyarısı yapan Memiş, taarruz sinyali vererek,” Tüm varlıklarımızı satıyoruz ve TL’ye geçiyoruz. Elinizdeki gram altın, sterlin, dolar euro ne varsa satıp TL’ye geçmeli. Bugün Türk Lirası’na geçme günüdür. Altından ve dolardan çok kazandık. Ben kazanmadım diyen nankördür. Bugün kazanma günü değil. Bugün biz taarruza geçiyor” sözlerini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.