Kılıçdaroğlu: “Son 10 Günde Girişilecek En Pis İşleri Biliyorum”

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidarın seçime giderken kullandığı kutuplaştırıcı dile tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, ‘Son 10 günde girişilecek en pis işleri biliyorum. Ve onlara diyorum ki: Azıcık sağduyu!’ ifadelerini kullandı.

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidarın seçime giderken kullandığı kutuplaştırıcı dile tepki gösterdi. 

Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ‘Bu kirli dile son verilsin. Akla gelmeyecek pis oyunlar ve ithamlarla neye varmak istendiğini insanımız görüyor’ diyen Kılıçdaroğlu, ‘Seçime gidiyoruz, savaşa değil. Nice iktidarlar değişti, yola hep devam ettik. Son 10 günde girişilecek en pis işleri biliyorum. Ve onlara diyorum ki: Azıcık sağduyu!’ ifadelerini kullandı.

“Vatanımızın huzurunu bozmaktan vazgeçin”

Kılıçdaroğlu, devamında şunları kaydetti:

‘Bırakın halkımız huzur içinde, gülümseyerek sandığa gitsin, içi ferah evine dönsün. Mahalleyi, haneyi pervasızca kutuplaştırmanızdan bıktık usandık. Bu kalan süreyi gerçekten bir seçim havasında geçirmek istiyoruz. Artık vatanımızın huzurunu bozmaktan vazgeçin. Seçime darbe dediniz. Kendi halkınıza karşı Uhud Savaşı benzetmesi yaptınız. İşgalciye benzettiniz be halkımızı. Nerede duracaksınız?

Ben üzerime düşen sorumluluğu yerine getirmeye ve sağduyu çağrısı yapmaya devam edeceğim. Çünkü sağduyusunu kaybetmiş olanın yardımına şeytan koşarmış. İçinizdekini dizginleyin, yoksa bu nefret başta sizi sonra hepimizi yutacak.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir