Opel’in yeni CEO’su Florian Huettl, Türkiye’ye geldi

2017 yılında ABD’li General Motors’tan ayrılıp PSA bünyesine geçen ve akabinde birleşmeyle Stellantis çatısı altında hizmet veren Opel’de yeni bir periyot başlıyor.

Alman üreticinin mevcut Üst Yöneticisi (CEO) Uwe Hochgeschurtz’un Stellantis’in Genişletilmiş Avrupa Operasyon Yöneticisi olarak atanmasının akabinde yeni CEO Florian Huettl olmuştu.

İlk ziyaretini Türkiye’ye yaptı

AA’da yer alan habere nazaran 45 yaşındaki Huettl, 1 Haziran 2022 itibarıyla vazifesi devraldıktan sonraki birinci ziyaretini Türkiye’ye gerçekleştirdi.

Huettl, “Türkiye’yi Almanya ve Birleşik Krallık ile birlikte bizim ana pazarlarımızdan biri olarak görüyorum. Küresel çapta yakaladığımız büyüme trendi ve başarılı grafikte kuşkusuz ki Türkiye’nin hissesi çok büyük.” tabirlerini kullandı.

Huettl, muvaffakiyetin sırf sayılarla kısıtlı olmadığını, küresel Opel dünyası içerisinde Türkiye’nin çok daha değerli bir rolü bulunduğunu belirtti.

Huettl, “Türkiye, yılın birinci yarısında satış hacmini artırarak Opel ülkeleri ortasında 5. sırada yer alma amacını gerçekleştirdi.

“Türkiye 3. ana pazarımız”

Ancak kelam konusu ‘ana pazar’ telaffuzunu, sadece satış sayıları için değil, kararlarımızı alırken danıştığımız ve dinamiklerini göz önünde bulundurduğumuz bir ülke olarak açmak gerçek olur. Türkiye, bizim 3. ana pazarımız.” tabirlerini kullandı.

Opel Türkiye’nin satış sayıları ve büyüme trendinin giderek hızlandığını belirten Huettl, “Türkiye pazarında satış hacmimiz pandemi ve çip krizine karşın yüzde 15 artarak 17 bin adet düzeylerine geldi.

Bu yılın ocak-haziran devrine baktığımızda, bu süreçte binek pazar hissemizi yüzde 5,2’ye, toplam pazar hissemizi ise yüzde 4,7’ye yükselttik.

Açıkçası, bu büyümenin sürdürülebilir olmasını diliyorum ve bunu sağlamak için heyecan verici eserler kadar müşteri memnuniyetinin de değerli olduğunu düşünüyorum. Bu alanda da yüzde 98,5 müşteri memnuniyeti ile güzel bir ivme yakaladığımızı söyleyebilirim.” dedi.

Huettl, elektrikli dönüşümde Opel markasının bu dönüşümün öncülerinden biri olarak çok kıymetli bir rol üstleneceğini vurgulayarak, “2024 yılında tüm Opel modellerinin bir elektrikli versiyonu olacak ve 2028 için gayemiz, Avrupa’da Opel’in büsbütün elektrikli modellerle satışa sunulacak bir pozisyonda olması.

Türkiye de bizim bu gelişimde ön planda tuttuğumuz ülkelerden biri. Elektrikli modellerimiz de bu amaçlar çerçevesinde Türkiye pazarındaki yerini alacak.” sözlerini kullandı.

Related Posts

Fiyatı şok etti! Samsung’un 55 inç boyutunda oyuncu monitörü Odyssey ARK ön satışa çıktı

Samsung’un, geçtiğimiz CES fuarında tanıttığı 55 inç boyutundaki Odyssey Ark monitörü Eylül ayında piyasaya sürülecek. Bu dev monitörü ön …

Xiaomi Mix Fold 2 tanıtım tarihi açıklandı: Şimdiye kadarki en ince katalanabilir telefon olacak

Görünen o ki Xiaomi, Samsung’un Unpacked etkinliğinden bir gün sonra kendi katlanabilir telefonu Mix Fold 2’yi tanıtacak. Doğruluk payı …

Nvidia, RTX 4070’in özelliklerinde değişikliğe gidiyor: RTX 3090 Ti geride kalabilir

Nvidia’nın yeni nesil Ada Lovelace mimarili ekran kartlarının çıkış tarihi yaklaşırken, gelen sızıntılara bir yenisi daha eklendi …

Cumhuriyet Başsavcılığı, KPSS İle İlgili Soruşturma Başlattı

KPSS 2022 Genel Kültür Genel Yetenek oturumu sonrası ortaya çıkan tartışmalar sosyal medyada büyük bir tartışma başlatmıştı. Ortaya çıkan …

Kuzey Kutbu’na mahsus köpekbalığı Karayipler’de görüldü

Kuzey Kutbu’na has bir cins olan ve soğuk sularda yaşayan Grönland köpekbalığı birinci defa Karayipler’de bulunan Belize set resifi yakınında …

Apple’ın Phone 14 modellerinde kullanacağı OLED ekranların hepsi aynı olmayacak

Sektör kaynaklarına göre Samsung Display, iPhone 14 serisi için Apple’ın ana OLED tedarikçilerinden biri. Ama yeni bir rapora göre Samsung …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.