Sezen Meşhur’u katleden Anıl Yolum için ‘ağırlaştırılmış müebbet’ istemi

Olay, geçen yıl 26 Mart günü saat 23.00 sıralarında Konak ilçesi Güney Mahallesi, 1158 Sokak’ta meydana geldi. 5 aylık gebe Sezen Ünlü, birlikte yaşadığı Anıl Yolum isimli erkek tarafından bıçaklandı. Bedenine aldığı bıçak darbeleriyle kanlar içinde yere yığılan Ünlü, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Meşhur’un karnındaki bebeği de atakta öldü.

Gözaltına alınan Anıl Yolum, polisteki birinci sözünde, “2 aydır sıkıntılarımız vardı. Konuşmak için gittim. Eşime ilişkin toplumsal medya hesabında, öbür şahıslardan gelen iletileri gördüm ve sinirlendim. Bu nedenle ortamızda tartışma çıktı. Sonra eşimi bıçakladım ve olay yerinden kaçtım” mazeretlerini kullandı.

SANIK AVUKATI MÜDDET TALEP ETTİ

Tutuklanan Anıl Yolum hakkında, ‘gebe olduğu bilinen bayanı öldürme’ ve ‘çocuğu taammüden öldürmek’ cürümlerinden 2 sefer ağırlaştırılmış ömür uzunluğu mahpus cezası istemiyle dava açıldı.

Davanın İzmir 11’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen 4’üncü duruşmasına tutuklu sanık Anıl Yolum, Ses ve Manzaralı Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılırken, Sezen’in babası Serdar Ünlü ve taraf avukatları salonda hazır bulundu.

MÜTALAA SUNULDU

Temel hakkında mütalaasının hazır olduğunu belirten argüman makamı, mütalaasını mahkemeye sundu.

Savcı, Anıl Yolum’un Sezen Ünlü’nün gebe olduğunu bildiği halde cinayeti işlediğini belirterek ‘gebe olduğu bilinen bayanı taammüden öldürme’ cürmünden ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezasıyla cezalandırılmasını istedi.

DURUŞMA ERTELENDİ

Anıl Yolum’un, aldatıldığı gerekçesiyle cinayeti işlediğini söyleyerek haksız tahrik indiriminden faydalanmak istediğinin altını çizen savcı, haksız tahrik ve olayın toplumda yarattığı infial sebebiyle de takdiri indirim yapılmaması gerektiğini vurguladı. Sezen’in ailesinin avukatı mütalaaya katıldıklarını belirtirken, sanık avukatı iste savunma için mühlet talebinde bulundu.

Yolum’un tutukluluk halinin devamına karar veren heyet, avukatın savunma için müddet talebini kabul ederek duruşmayı 7 Haziran’a erteledi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.