Trendyol’dan sanata tam dayanak

Dijital dönüşüm tesir alanını genişletmeye devam ederken, pandemi nedeniyle fizikî buluşmaların kısıtlandığı, ortaya uzaklıkların girdiği devirde dijital alana geçiş oranı daha da arttı. Bu dönüşümden etkilenen en kıymetli alanlardan biri de sanat oldu. Bir müddettir bilhassa sanat üretimi tarafında karşılaştığımız dijital tesir, sanatkarlar ve sanatseverleri bir ortaya getirmek için de değerli bir rol oynadı.

Trendyol Sanat, sanatseverlere ulaşmak isteyen genç sanatkarlar başta olmak üzere tüm sanatkarlar ile Türkiye’nin farklı vilayetlerindeki sanatseverler ortasında dijital köprü kurdu. Pandemi devrinde sanatkarların sanat üretimine devam etmesine katkıda bulunan Trendyol Sanat, sanata gönül veren sanatseverlerin de yeni sanatkarları keşfedilebilmelerine, yapıtları yakından inceleyebilmelerine imkan tanıyor. Trendyol böylelikle, vakit ve yer sonlarını kaldırarak sanatı her an ve herkes için ‘ulaşılabilir’ kılıyor.

Trendyol, Kolekta ve Base kurucularının yeni oluşumu artoloji işbirliğinde başlattığı Trendyol Sanat’ı, Globart, Düzgünlük için Sanat Derneği ile yaptığı yeni işbirlikleri ile büyütmeye, yeni sanatkarlar ve galerilere platformunda alan açmaya devam ediyor. Trendyol Sanat ile 150’den fazla sanatkarın bine yakın yapıtlarına Trendyol taşınabilir uygulamasından ve www.trendyol.com  adresinden ulaşılabiliyor. Trendyol Sanat, sanatkarların fotoğraf, baskı, gravür, fotoğraf, heykel, cam, seramik, illüstrasyon ve grafik alanlarında yapıtlarına mesken sahipliği yapıyor.

ÇAĞDAŞ TÜRK SANATKARLARININ YAPITLARI TRENDYOL SANAT’TA

Trendyol Sanat, her ay iş birliği yaptığı farklı bir sanatkarın yapıtını limitli yahut açık edisyon olmak üzere kısa müddetliğine satışa sunuyor. Trendyol Sanat, Çağdaş Graffiti Sanatkarı Leo Lunatic, Türk Çağdaş Sanatçı Ardan Özmenoğlu’nun akabinde artık de Çağdaş Türk Fotoğraf Sanatkarı İsmail Acar’ın “Kaftan” isimli yapıtını sanatseverlerle buluşturuyor. Trendyol Sanat, sanatkarlara Türkiye’nin dört bir yanına yapıtlarını ulaştırma imkânı sunarken, sanata gönül veren sanatseverlerin de yeni sanatkarları keşfedebilmelerine ve yapıtları yakından inceleyebilmelerine fırsat tanıyor.

Ardan Özmenoğlu’nun ‘Mimoza’ isimli limitli edisyon heykelleri 3 saatte tükendi

Popüler kültüre ilişkin söz ve imgeleri kendi biçimiyle yorumlayan sanatçı Ardan Özmenoğlu’nun yalnızca 50 adet ürettiği ‘Mimoza’ isimli eser, Trendyol Sanat üzerinden 2 bin 400 TL’den satışa çıkarılması ile 3 saat içinde tükendi. Trendyol Sanat’la sanatın ve sanat yapıtlarının daha ulaşılabilir kılındığını ve bu yüzden iş birliğinde yer almaktan memnun olduğunu lisana getiren Ardan Özmenoğlu’nun, 10,5 x 9 x 9 cm boyutlarındaki yapıtı sanatçı imzalı olarak sanatseverlere teslim edildi.

Leo Lunatic’in ‘Kızgın Panda’sı Trendyol Sanat ile konutlara taşındı

The Guardian Gazetesi’nin en uygun 15 sokak sanatkarı sıralamasında yer alan Leo Lunatic, “Dünyanın en sessiz ve uysal hayvanı olan pandanın, tabiatın yok oluşuna kızgınlığını resmediyorum” olarak tanımladığı kızgın pandasını yalnızca Trendyol’a özel olarak üretti. Sanatseverler, Kızgın Panda’nın Leo Lunatic imzalı açık edisyonlarına yalnızca 8- 9 Ocak tarihleri ortasında Trendyol’dan ulaşabildi. Lunatic’in “Kızgın Pandası” 50×50 boyutlarında fine arka baskı ile sertifikalı olarak sanatseverlere gönderildi.

Ressam İsmail Acar imzalı 300 adet limitli edisyon ‘Kaftan’ isimli eser, Trendyol’da satışta

Trendyol Sanat, makul periyotlarda yaptığı iş birlikleri ile farklı bir sanatkarın yapıtını limitli yahut açık edisyon olmak üzere kısa müddetliğine satışa sunuyor. Bu kapsamda Trendyol Sanat ve Uygunluk için Sanat Derneği iş birliğiyle Çağdaş Türk Fotoğraf Sanatkarı İsmail Acar, serigrafi tekniğiyle  “Kaftan” isimli yapıtı 300 adet limitli olarak Trendyol için üretti.

Gerçekçi fotoğrafları, kâğıt oyma ve heykel çalışmaları ile Türk realizm akımının öncülerinden biri olan ressam İsmail Acar tarafından üretilen 100×70 cm boyutlarındaki ‘Kaftan’ isimli eser, sanatseverlere sanatçı imzalı ve sertifikalı olarak teslim ediliyor. İsmail Acar’ın Kaftan isimli yapıtına buradan ulaşabilirsiniz.

TEKNOFEST 2022’de Refik Anadol’un Makine Anıları Uzay Standı Resmi Sponsoru Trendyol

Gerçekleştirdiği iş birlikleriyle sanatı ve sanatçıyı farklı alanlarda desteklemeye devam eden Trendyol,  genç sanatkarları ve yapıtlarını platform üzerinden milyonlarla buluşturuyor. Trendyol, Türkiye’nin önde gelen sanatkarlarının yapıtlarını daha geniş kitleler için ulaşılabilir kılıyor. İş birlikleri haricinde değerli sponsorluklara da imza atan Trendyol, son olarak 30 Ağustos – 4 Eylül tarihlerinde Samsun’da gerçekleşecek olan TEKNOFEST’te yer alan Refik Anadol’un “Makine Anıları: Uzay” standının resmi sponsoru oldu. Türkiye’nin çağdaş sanat alanındaki öncülerinden Refik Anadol’un 2021 yılında hayata geçirdiği, uzayla ilgili büyük data kümelerine ışık tutarak yeni bir kavramsal çerçeve sunan “Makine Anıları: Uzay” standı Trendyol resmi sponsorluğunda bu sene TEKNOFEST’te yüz binlerce kişi ile buluşacak. “Makine Anıları: Uzay”, kainatın derinliklerini keşfetmeyi amaçlayan bilimsel teşebbüsler ve makine zekası kullanılarak yapılan görsel spekülasyonlar aracılığıyla, bilgi kümelerinin açık uçlu estetik imkanlara dönüştüğü alternatif bir data cihanı yaratıyor.

Related Posts

ING: Altın Fiyatı 1., 2., 3. ve 4. Çeyrekte Bu Seviyelerde Olacak!

FED hâlâ tarihi oran artışlarının ortasında. Bu nedenle, altın piyasası daha fazla kayıpla karşı karşıya. Ancak potansiyel bir FED gevşemesinin …

Fransa’da fabrikalar kapanıyor: 150 bin şirket tehdit altında

Gazetede yer alan “Enerji fiyatları artıyor, fabrikalar kapanıyor” başlıklı haberde küçük ve orta ölçekli çok sayıda şirketin üretimlerini …

Cumhurbaşkanı Erdoğan zirveye yürüyerek geçti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) Vesayet Konseyi’nde düzenlenen “Eğitimin Dönüştürülmesi Zirvesi”nde konuştu …

Yeni rekor! Turist sayısı 10 milyonu aştı

Dünyanın önemli Turizm kentlerinden Antalya’da, 2020 ve 2021 yıllarındaki Koronavirüs salgını nedeniyle Turist sayıları her yıl için 10 milyonun …

Avrupa rotayı Çin’den Türkiye’ye çevirdi: Ticaret için ülkü bir yer

Alman basının yer alan tahlilde Çin’de başlayan koronavirüs salgını ve Rusya-Ukrayna savaşı sonrası Türkiye’nin mal tedariki için giderek daha …

Otokar, 14 milyon euroluk ihracat sözleşmesi imzaladı

Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi AŞ tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yapılan açıklamada, şirketin Çekya’da faaliyet gösteren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.