AK Parti’li Çelik’ten Kılıçdaroğlu’na tepkisi: Siyasi tarihinin en büyük ve skandalı tarihe geçmiştir

Sözcü Çelik’in açıklamalarından satır başları şöyle; Kongre için 30’a yakın ülkeden ziyaretçilerimiz olacak. Biz bir Türkiye partisiyiz. Siyaset yapma biçimimiz referans alınmaktadır.

Sosyal alandan siyasal alana söylenecek çok şey kongrede gündeme gelecektir. AK Parti kongreleri hep demokrasi şöleni olmuştur. Tüm milletimizi kongremize bekliyoruz. Tecrübe-değişim dengesi milletin talebine göre olacak.

KILIÇDAROĞLU’NUN ‘GAZİ MECLİS DEMEM’ SÖZLERİ

Dün son derece vahim bir gelişme yaşandı. CHP Genel Başkanı yüce Meclis’e hakaret niteliği taşıyan bir cümle kullandı. TBMM’nin dünyadaki hiçbir mecliste olmayan bir vasfı vardır. Meclis’imiz bizzat Kurtuluş Savaşı’na kumandanlık etmiştir. Gazi Meclis milletin egemenliğinin simgesidir. Gelinen nokta vahimdir. Kılıçdaroğlu adına bile üzücü. Gazi Meclis milletin ortak değeridir. Bu Meclis iki kere gazi olmuştur. Bu noktada Kılıçdaroğlu’nun Meclis’e ‘Gazi Meclis demiyorum’ sözlerini kınıyoruz. Kılıçdaroğlu’nun Cumhuriyet Halk Partisi’nin kapısına kilit vurmaya çalıştığını görüyoruz.

TBMM tarihinde böyle bir hakarete imza atan, böyle bir skandala imza atan ikinci bir kişi gelmemiştir. Siyasi tarihinin en büyük ve skandalı olarak tarihe geçmiştir.

Kılıçdaroğlu, Atatürk’ün hatırına CHP’ye oy veren vatandaşları incitti. Gazi dememesi yüce Meclis’ten bir şey eksiltmez. Yüce Meclis’te olmaması olumlu bir gelişme olarak kayda geçti.

FRANSIZ BAKAN’IN TEPKİ ÇEKEN PAYLAŞIMI

Görseli böyle şekilde kullanması diplomatik bir hatadır. Fransa Dışişleri Bakanı o paylaşımı derhal silmelidir.

Sosyal medya hesabından Ağrı Dağı’nın fotoğrafını paylaşarak ‘Ermenistan’a geri döndüm’ diyen Fransız Bakan’ın paylaşımına tepki yağdı.

ALİYEV’İN İSPANYA ZİYARETİNİ İPTAL ETMESİ

Sayın Aliyev İspanya ziyaretini iptal etti. Karabağ konusu Türkiye yokken konuşulacaktı. Bu sayın Aliyev tarafında kabul edilemezdi ve kendisi ziyareti iptal etti. Kendisinin kararını takdirle karşılıyoruz. Bu masada Cumhurbaşkanımızın ve Türkiye’nin olmamasının istenmesi, tek taraflı haksız siyasetlerini sürdürmek içindir. Fransa Dışişleri Bakanı bir tweet de ve Ağrı Dağı’nı kullandı. Bu, Fransız bakanın büyük bir diplomatik hatasıdır. Bu, Ermeni diasporasının sözcüsü olmaya niyetlenmesi anlamına gelmektedir.

FRANSA’DA SPORCULARA BAŞÖRTÜSÜ YASAĞI

Fransa bizim 28 Şubat’ta yaşadığımız karanlık günlere dönüyor. Kadınların kılık kıyafetine karışılması faşizan bir hareket olduğu görüldü. Fransa’daki toplumsal barışa zarar verir. Umarım vazgeçerler.

ANKARA’DA TERÖR SALDIRISI GİRİŞİMİ

Öncelikle bütün Ankaralılara geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Türkiye güvenli bir ülkedir, dünyanın her yerinde böyle eylemeler olabiliyor. Terörle mücadele katlanarak sürecek. AK Parti’de terörle mücadele konusunda fikir ayrılığı yoktur.

KILIÇDAROĞLU’NUN BİLAL ERDOĞAN HAKKINDAKİ SÖZLERİNE TEPKİ

Kılıçdaroğlu açısından yeni dönemi hakaret açısından bir başlangıç oldu. Helalleşme dedi, hesaplaşma olduğunu biliyorduk. Belediyelerin çalışmaları eleştirilebilir. Bilal bey de görüşlerini paylaşmış. Bunların siyasi eleştiriye tahammülü olmadığı anlaşılmıştır. Siz de kendinize göre görüşünüzü bildirirsiniz. Siyasi tartışmalara aile sokulmaz. Bilal beyin söylediklerinin çok fazlasını CHP’liler söylüyor. Kılıçdaroğlu sen kimsin diyor, bu soruyu sana da sorarlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx