Akıllı yüzük Amazfit Helio Ring ne gibi özellikler vaat ediyor?

2024 CES, giyilebilir cihazlar açısından sessiz geçse de, Amazfit’in ilk akıllı yüzüğünü tanıtması ile hareketlendi. Amazfit Helio Ring adı verilen bu akıllı yüzük, Oura, Circular, Go2sleep, Ultrahuman, Rogbid gibi markaların öncülüğünde yavaş yavaş şekillenen akıllı yüzük segmentinde yeni bir dönemi temsil ediyor. Samsung’un da bir akıllı yüzük üzerinde çalıştığına dair söylentiler var, ancak bu ürünün gelecek haftaki Galaxy Unpacked etkinliğinde tanıtılıp tanıtılmayacağı henüz bilinmiyor. Amazfit Helio Ring, piyasadaki diğer akıllı yüzüklere kıyasla daha fazla işlevsellik sunuyor.

CES 2024’te Amazfit, Helio Ring ile herkesi şaşırttı. Titanyum alaşımlı tek parça tasarıma sahip olan Helio Ring, hem dayanıklı hem de hafif. Sadece 3.8 gram ağırlığında olan bu yüzük, rahat bir kullanım sunuyor. 10 ve 12 numara boyut seçenekleriyle gelen yüzük, 100 metreye kadar suya dayanıklı.

Helio Ring, özellikle atletlerin ihtiyaç duyduğu iyileşme takibi, analiz ve rehberlik için tasarlanmış. Kalp atış hızı monitörü, SpO2, stres ve uyku takibi gibi yaygın sağlık izleme sensörlerine sahip. Hazırlık puanı, uyku kalitesini ve fiziksel eforu izleyerek kullanıcıya limitlerini zorlayıp zorlamaması gerektiğini bildiriyor. Ayrıca, VO2 Max, antrenman yükü ve antrenman etkisi gibi içgörüler sağlayan PeakBeat algoritmasını kullanıyor. Çeşitli egzersiz ve spor modlarına da destek veriyor.

Akıllı yüzük Amazfit Helio Ring ne gibi özellikler vaat ediyor?

Helio Ring ayrıca, ellerden çıkan ter aracılığıyla yüksek stres seviyelerini ölçen yerleşik bir elektrodermal aktivite sensörüne sahip.

Helio Ring, mevcut Amazfit akıllı saatlerle birlikte kullanılabiliyor. Bu, yüzüğün işlevselliğini genişletiyor çünkü her iki giyilebilir cihazdan gelen veriler birleştirilerek daha fazla içgörü sağlanabiliyor. Ayrıca, uyku ve wellness için Zepp Aura AI abonelik hizmeti de bulunuyor. Bu hizmet, uyurken ortam sesleri sunmanın yanı sıra haftalık ve aylık uyku raporları da sağlıyor.

Amazfit, Helio Ring’in fiyatını henüz açıklamadı, ancak ürün bu yılın başlarında piyasaya sürülecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx