Beyaz Eşya Parçaları Üreten Dev Şirket Yarım Milyar Dolarlık Borç İçin İflas Başvurusunda Bulundu! Kimse Beklemiyordu

Beyaz eşya bileşenleri üreticisi Robertshaw U.S. Holdings, finansal zorluklarla başa çıkmak için Perşembe günü Houston, Texas’ta iflas koruma başvurusunda bulundu. Şirket, 670 milyon dolarlık borcunu azaltmak ve kredi verenler arasındaki anlaşmazlıkları çözmek amacıyla Chapter 11’e girdi.

YENİDEN YAPILANDIRMA ANLAŞMASI İLE DESTEKLENİYOR

Robertshaw’un sahibi özel sermaye şirketi One Rock Capital Partners, çoğunluğu kredi verenlerinin desteğiyle desteklenen bir yeniden yapılandırma anlaşmasıyla iflas başvurusunu gerçekleştirdi. Şirket ayrıca borç yapılandırmasının yanı sıra bir iflas satışını da değerlendirecek.

BİLEŞENLER ÜRETİYOR

Şirket, ev ve ticari kullanım için çamaşır makineleri, bulaşık makineleri, buzdolapları gibi beyaz eşya cihazlarında kullanılan termostatlar, valfler, anahtarlar ve zamanlayıcılar gibi bileşenler üretiyor.

BORÇ YÜKÜNÜ KALDIRAMADI

Robertshaw, artan faiz oranları ve COVID-19 salgını sırasında tedarik zinciri zorluklarıyla karşı karşıya kalarak yüksek borç seviyelerini idare edemediğini belirtti.

İFLAS DIŞI ÇÖZÜM ARAYIŞLARI DAVA GETİRDİ

Şirket, borçlarını iflas dışında çözme çabaları, kredi verenleri arasında 2023’te davalara yol açtı. Azınlık bir borç verenler grubu, şirketin kredi anlaşmalarını ihlal ettiğini iddia ederek geçen yıl Robertshaw’a ve bazı borç verenlere dava açtı.

İFLAS KREDİSİ AYARLANDI

Mahkeme dosyalarına göre şirket, çoğunluk kredi veren grubu tarafından finanse edilen 56 milyon dolarlık bir iflas kredisi ayarladı ve bu kredi için ilerleyen dönemlerde mahkeme onayı almayı planlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx