Coinbase Yöneticileri Satışa Başladı! Bunlara Dikkat…

Coinbase CEO’su Brian Armstrong da dahil olmak üzere birçok üst düzey yöneticinin önemli miktarda şirket hissesi (COIN) satması endişelere neden oluyor. Satışlar, COIN fiyatındaki çift haneli yükselişten kısa süre sonra geldi.

Coinbase yöneticileri COIN hisselerini elden çıkartıyor

SEC’e sunulan belgelere göre, Coinbase yöneticileri son günlerde önemli miktar hisse senedi sattı. Bunların arasında Baş Hukuk Sorumlusu Paul Grewal ve Baş Muhasebe Sorumlusu Jonnes Jennifer’da yer aldı. CEO Brian Armstrong’da dahil olmak üzere Coinbase yöneticileri 6 Temmuz’da toplam 6,886,552 dolarlık satış gerçekleştirdi.

Popüler kripto analisti Efe Bulduk, satışları, “Neden acaba? ETF onaylansa 2x yapacak şirket hissesini insan neden satar ki?” diye yorumladı.

CEO Brian Armstrong bu hafta en büyük hisse senedi satışını gerçekleştirdi

Bu hafta Armstrong, en büyük satışı olarak 5,8 milyon dolar değerinde hisse senedi sattı. Ayrıca, 25 Mayıs’ta 2,6 milyon dolar değerinde hisse senedi satmıştı. Armstrong, önceden Coinbase’deki %2 hissesini önümüzdeki yıl içinde satacağını duyurmuştu. Elde edilen geliri, biyoteknoloji şirketi NewLimit ve bilimsel araştırma şirketi ResearchHub da dahil olmak üzere, ortak kurucusu olduğu şirketlerde bilim ve teknoloji gelişmelerini finanse etmek için kullanmayı amaçlıyor.

CEO’yu ve yatırımcıları 2021’de önemli kayıplardan kaçınmak için hisseleri boşaltmakla suçlayan hissedar davası sonrası, Coinbase yöneticilerinin hisselerini sattıklarına dair çok sayıda rapor var.

COIN için sırada ne var?

Coinbase Global hisseleri, olumlu yatırımcı duyarlılığını yansıtarak bu yıl %125’ten fazla yükseldi. Bununla birlikte, depresif kripto piyasasındaki düzenleyici baskılar ve durgun işlem hacimleri, hisse senedinin gelecekteki performansı hakkında endişeleri artırıyor.

COIN şu anda 78,72 dolardan işlem görüyor. Geçtiğimiz yıl boyunca %30,57’lik kazanç elde etti. Düşüş, devam eden SEC davasından kaynaklanıyor. SEC, şirketin Coinbase’in temel ticaret işine tehdit oluşturan bazı kayıt-dışı menkul kıymetler sunduğunu iddia ediyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere dava, Binance davasından bir gün son geldi.

Bu arada, COIN hisse senedi fiyatı son birkaç haftadır değer kazanıyor. Söz konusu ralli, BlackRock, Nasdaq ve Coinbase’in bir gözetim paylaşım düzenlemesi kapsamında ortak olarak listelenmesi aracılığıyla Bitcoin ETF’sini güncellediğinde ortaya çıktı.

Coinbase davasında son durum

ABD merkezli borsa, SEC davasından kısa süre sonra karşı hamle yaptı. Düzenleyicinin platformunda listelediği coin’ler üzerinde söz sahibi olmadığını öne sürdü. Buna cevap olarak SEC, borsanın yasaları bilinçli şekilde ihlal ettiğini öne sürüyor. Sıcak gelişmenin ayrıntılarına bu yazıdan göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx