DEM Parti’den Bahçeli’ye yanıt: Cürmünüz kadar yer yakarsınız, haddinizi bileceksiniz!

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, DEM Partili milletvekilleri hakkında “Maaşları kesilsin” çağrısında bulunan MHP lideri Devlet Bahçeli’ye yanıt verdi. Hatimoğulları, “Cürmünüz kadar yer yakarsınız, haddinizi bileceksiniz” dedi.

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Asker cenazeleri üzerinden partisinin hedef haline getirildiğini belirten Hatimoğulları, MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin partisi hakkında “Bu terör yuvasına ödenecek Hazine yardımı derhal kesilsin” sözlerine de yanıt verdi.

TIKLAYIN – Bahçeli, AYM Başkanı, DEM Parti ve Özgür Özel’i hedef gösterdi, tehditler savurdu: Herkes dikkat etsin, yayı gerilmiş ok gibiyiz!

Eş Başkan Hatimoğulları’nın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Çatışmalarda yaşamını yitiren her gencin acısını hissettik”

“İktidar, asker cenazlerini bile kendisinin bu ülkeyi nasıl yönettiğinin sorgulanmasını engellemek üzerine kullanacak kadar vicdansızca davrandı. Çatışmalarda yaşamını yitiren her gencin acısını yüreklerimizde hissettik.

Çatışmaların derinleştirildiği bir dönemden geçiyoruz. 40 yıldır bu ülkenin dört bir tarafına cenazeler gidiyor, birileri iktidarını korumak için bu çatışmaları körüklüyor. Biz herkesi barış için çalışmaya davet ediyoruz.

“Karşınızda halkını 3 kuruşa satacak parti yok”

Bahçeli ve diğerleri, bizleri karanlık odakların hedefleri haline getiren konuşmalar sıraladı. Sizin karşınızda dolandırıcılar, halkını üç kuruşa satacak sizin gibi insanlar yok. Sizin karşınızda bu laflardan korkacak cesaret yoksunu bir parti yok.

“Cürmünüz kadar yer yakarsınız, haddinizi bileceksiniz”

Şeref ve onurdan payesini almayanlara pabuç bırakmayız. Cürmünüz kadar yer yakarsınız, haddinizi bileceksiniz. Bahçeli’nin konuşmalarından nefret ve küfrü çıkarsanız yazacak bir şey bulamazsınız.

Bizler çok katledildik, çok tehdit edildik, işkence gördük, çok hapsedildik. Kürt sorununun barışçıl yollarla çözülmesi için çok çaba sarf ettik, bugünlere geldik. Bizi Meclis’e leylekler getirmedi, halk taşıdı. Halkı kin ve nefrete teşvik eden Bahçeli’nin dilinin tarihin en kirli çöp sepetinde yer alacağından hiç kuşkumuz yok.

“Savaş kararını verenlerin yakınları askere gitmiyor”

Irak’ın kuzeyinde, karın buzun ortasında naylon çadırlarda savaşa gönderilen yoksul halkın çocukları. Savaş kararını verenlerin yakınları askere gitmiyor. Kerpiç evlerde oturan halkın çocukları sınır ötesine gönderiliyor. Biz parti olarak sınır ötesi harekatların durdurulmasını istedik. Güvenlik dedikçe sınırımız dünyanın en güvensiz sınırı haline getirildi.

“Bahçeli kendini şeref testinden geçirecek”

Şerefli olmak yoksul halkın gencecik evlatlarının ölümünü seyretmek midir yoksa ölümlerini engelleyecek politikaları geliştirmek midir? Onurlu olmak, Türkün, Kürdün, Alevinin özgürce eşit yurttaşlık içinde yaşamalarını talep etmektir. Bahçeli oturacak, kendini şeref testinden geçirecek.

Kürde ‘Kürt değilim’ derdirtmek için 40 yıldır işkence uyguladınız. Kimseyi kimliğinden, dilinden koparamayız. Buna kimsenin ne hakkı ne haddi vardir. Herkes Kürt sorununun çözümü için projesini ortaya koymalıdır. İmralı’da Sayın Öcalan üzerindeki tecridin kalkması, barışın konuşulmasının önünü açacaktır. Barışın kaybedeni olmaz. Bizler bu sorunun Meclis zemininde çözümü için her türlü sorumluluğu almaya hazırız.”

Akşener’e yanıt

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener‘in bugün partisinin grup toplantısında DEM Parti hakkında kullandığı “Adı sürekli değişen, terörist başına duyduğu sevdası bir türlü değişmeyen sözde siyasi partinin siyasi meşruiyeti yoktur” ifadelerine de yanıt veren Hatimoğulları, şöyle konuştu:

“Bizim ismimiz sürekli değişiyorsa parlamento dönüp kendisine bakacak. Bizler üzerindeki baskılara seyirci kalanlar demokrat olduklarını söylemesinler. Onlar sırtlarını 90’lı yılların karanlık tarihine dayamış, biz ise gücümüzü halkımızdan aldık. Umarız ki muhalefetin diğer kesimlerinin aklı başına gelir.”

TIKLAYIN-Bahçeli’nin ardından Akşener de DEM’i hedef aldı: Siyasi meşruiyeti yoktur

Bahçeli ne dedi?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, DEM Parti’ye mensup 57 milletvekilinin aldığı maaşların ve partinin aldığı hazine yardımının kesilmesini istedi. Partisinin grup toplantısında konuşan Bahçeli, “Bu terör yuvasına ödenecek Hazine yardımı derhal kesilsin” dedi.

Meclis’in “bölücülerin meydan okuma yeri olmadığını” belirten Bahçeli, “TBMM’de terörist istemiyoruz. 57 DEM milletvekilinin maaşının ve terör yuvasına ödenecek hazine yardımının derhal kesilerek terörle mücadele ve şehit ailelerine aktarılmalı” dedi.

TIKLAYIN – DEM Parti’den Bahçeli’ye: Bu ülkenin başına gelmiş en büyük kötülük sizsiniz!

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx