Dünyanın en çekici dili sıralaması değişti: Birinci sırada artık hangi dil var!

Daily Mail, dil öğrenme platformu Babbel’in yeni bir anketine dayanarak, dünyanın en çekici dili olarak Fransızca’nın yerini İtalyanca’nın aldığını bildirdi.

ABD, İngiltere, Fransa, İspanya, İtalya ve Almanya’dan 6.000 kişiye hangi dillerin “en seksi”, “en romantik” ve “en tutkulu” olarak algılandığı soruldu ve İtalyanca ilk sırada yer aldı.

Babbel dil öğretmeni Noël Wolf, Daily Mail’e şöyle açıkladı: “İtalyancanın çekiciliğine katkıda bulunabilecek bazı özellikleri var.”

Wolf şöyle devam etti: “İtalyanca konuşmada perdenin yükselişi ve düşüşü, bazı insanların çekici ve çekici bulduğu bir müzikal kalite yaratabilir.” diye devam etti.

Daily Mail, dil öğrenme platformu Babbel’in yeni bir anketine dayanarak, dünyanın en çekici dili olarak Fransızca’nın yerini İtalyanca’nın aldığını bildirdi.

Şunları ekledi: “‘r’ seslerinin yuvarlanması gibi belirli fonetik özellikler, İtalyanca’da ayırt edici olabilir ve çoğu kişi için bu, çekici veya çekici olarak kabul edilir.”

Anket sonuçları Almancanın “en doğrudan” dil, İngiliz İngilizcesinin ise “en kibar” dil olduğunu gösterdi.

Post, yorum almak için Babbel temsilcilerine ulaştı.

Şirketin 2017 yılında 15.000’den fazla kişiyle yaptığı ankette Fransızca “en seksi aksan” ve İtalyanca ise 2. sırada yer aldı.

O zamanlar University College London’da konuşma algısı ve üretimi profesörü olan dilbilimci Patti Adank, “İngilizce konuşanlar, Fransızca veya İtalyanca gibi bir dilin melodisine ilgi duyuyor” dedi.

“Karşılaştırıldığında, Tayca veya Mandarin gibi diller ton ayrımları kullandıkları için kulağa sert gelebilir” diye mantık yürüttü. “Kulağa çok doğal değil ve beklenmedik geliyor.”

En son anket, dilbilimcilerin “Miami İngilizcesi” olarak bilinen yeni bir lehçenin Güney Florida’yı ele geçirdiğini söylemesiyle geldi .Amerika’da doğan İspanyol gençler tarafından popüler hale getirilen “Miami English”, İngilizce kelimeleri İspanyolca formlarında kullanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx