FC Barcelonu’nun ünlü stadı Nou Camp’ı yenileyen Limak, mesai saatleri dışında çalışınca komşular şikayetçi oldu. Ünlü kulübe para cezası kesildi

Barselona Belediye Meclisi, dünyanın en büyük spor külüplerinden biri olan Barça’ya, 600 euro para cezası kesti. Cezanın nedeni ise Nou Camp Stadı’nda yenileme çalışması yapan Limak Firması’nın mesai saatleri dışında çalışma yapması oldu. İzinsiz sürdürülen çalışmayı ise gürültüden rahatsız olan komşuların şikâyet ettiği ortaya çıktı.

İZİN VERİLMEYEN FAALİYET OLARAK KAYITLARA GEÇTİ

Şikâyet üzerine başlatılan soruşturmada, 14 Eylül’de belediyenin bir inceleme gerçekleştirdiği öğrenilirken, saat 24.00 ile 01.00 arasında ‘izin verilmeyen bir faaliyet’ yapıldığı kayıtlara geçirildi. Aynı belediye kaynaklarına göre ağustos ayında da mesai saatleri dışında çalışma yapıldığı tespit edildi. İspanyol medyasının Limak Şirketi’yle ilgili olarak ‘Camp Nou’yu yenileyen tartışmalı Türk şirketi’ tanımlaması yapması dikkat çekti; Limak’ın ‘ekolojik felaket sabıkası’ olduğu yorumları da yapıldı.

Yaptırımların onaylanmasının ardından Barcelona Belediye Meclisi, ünlü futbol takımıyla birlikte çalıştığının garantisi verirken, önümüzdeki günlerde semt sakinleriyle bir araya gelerek gerekli açıklamaların da yapılacağı belirtiliyor.

ÇALIŞMALAR 2025’E KADAR SÜRECEK

Ünlü stadyumda haziran ayında başlayan çalışmalar, 2025’e kadar sürecek. Barça takımı da maçlarını başka stadyumda oynuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx