Hamas esir almıştı: Shani Louk’un öldüğü açıklandı

Çatışmalara İsrail’deki müzik festivalinde yakalanan ve Hamas tarafından kaçırılan Alman vatandaşı Shani Louk’un akıbeti haftalar sonra belli oldu

Ofakim şehrinde açık havada düzenlenen elektro-müzik festivaline katılmak için İsrail’e giden Alman vatandaşı Shani Louk, İsrail-Hamas çatışmasının başladığı gün Hamas’a ait bir kamyonetin arkasında sadece iç çamaşırları ile yatarken görülmüştü.

Haftalardır akıbeti belirsizliğini koruyan Shani Louk’un kız kardeşi, Instagram üzerinden yaptığı açıklamada, “Kız kardeşimin ölümü nedeniyle büyük bir üzüntü duyuyorum.” dedi.

İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog ise, Alman Bild’e verdiği demeçte, “Bunu söylemekten dolayı gerçekten çok üzgünüm ama Shani Nicolee Louk’un öldüğü haberini aldık. Louk’un kafatası bulundu. DNA sonuçları da kimlik tespiti yapılabilmesini sağladı.” dedi.

Louk’un annesi Ricarda Louk da “En azından acı çekmemiş. Kızımın bedeni henüz bulunamadı ama kafatasından bir parça bulundu ve DNA testi onun kızıma ait olduğunu ortaya çıkardı.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx