İmam Hatip Lisesinde Erkek Öğretmenden Kadın Öğretmene Harem-Selamlık Dayağı

Kırklareli Lülerburgaz Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yemekhanesine öğrencilerini götüren öğretmen Aylin Gabralı, ‘harem-selamlık perdesi’nin açık kaldığı gerekçesi ile sorumlu müdür yardımcısı Engin Yıldırım tarafından saldırıya uğradı.

Darp raporu alan öğretmen, saldırgandan şikayetçi oldu. Lise öğrencilerinin yatılı kaldığı pansiyonun yemekhanesinde kameraların çalışmadığı ortaya çıktı.

Birgün’den Gökay Başcan’ın haberine göre, birkaç hafta önce perdeyle ayrılarak haremlik selamlık hale getirilen yemekhaneye, Mehmet Akif Ersoy Teknik Anadolu Lisesi’ne taşımalı okuyan öğrenciler, sorumlu öğretmenleri Aylin Gabralı ile birlikte gitti. Öğretmen Gabralı, kız öğrencilerin olduğu taraftan perdeyi açarak yemek alınan tarafa geçti. Ardından Lüleburgaz İmam Hatip Anadolu Lisesi’nin pansiyonunda sorumlu müdür yardımcısı Engin Yıldırım ayağa kalkarak perdeyi kapattı. Perdeyi neden kapattığını, öğrencilere göremediğini söyleyen Gabralı’nın müdür yardımcısı üzerine yürüyerek bağırmaya başladı. Kendisine bağıran ve üzerine yürüyen müdür yardımcısından uzaklaşmaya çalışan öğretmen Gabralı’nın elindeki tabldot yere düştü. Üzerine yemek dökülen müdür yardımcısı Yıldırım, kadın meslektaşlarına saldırdı. Şiddete maruz bırakılan öğretmen polisi arayarak, müdür yardımcısından şikayetçi oldu. Kollarında, bacaklarında ve başında darbeye bağlı morluklar oluşan öğretmen Gabralı ayrıca darp raporu aldı.

Biyoloji öğretmeni Gabralı, “Perdeyi niçin kapattığını, öğrencileri görmemiz gerektiğini söyledim. Sonra üzerime yürüyüp bana bağırmaya başladı. Buranın işleyişinin böyle olduğunu, benim kendi işime bakmam gerektiğini söyledi. Bağırmasına gerek olmadığını nazik bir dille ilettiğimde bu kez daha da şiddetli bağırdı ve bana fiziksel olarak bir hayli yaklaştı. O anki telaşlı ortamda elimdeki tabldot istemeden düştü ve onun üzerine geldi. Bundan sonra birden canavarlaşıp üzerime geldi ve tekme tokat dalmaya başladı” dedi.

Sol bacağında morluklar bulunduğu belirten Gabralı, “İşin en ilginç kısmı ise şuydu. Her tarafta kameralar olmasına rağmen kameralar kayıtta değilmiş. 6 aydır kameralar çalışmıyormuş. Kız ve erkek öğrencilerin kaldığı bir yurtta böyle bir şey mümkün olabilir mi? Kameraların çalışmaması çok vahim bir durum” ifadelerini kullandı.

Yıldırım, herhangi bir fiziki müdahalede bulunmadığını öne sürdü. İmam hatip lisesi olduğu için perdenin kapalı kalması gerektiğini belirten ve bunun bir kural olduğunu söyleyen Yıldırım, “Üzerime yemeği fırlattı. Ben de gayri ihtiyarı geri çekildim” dedi. Yıldırım ayrıca sorumlu olduğu yurdun kameralarının aylardır çalışmadığını kabul etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx