Popüler Android modelleri için yeni güvenlik güncellemesi yayınlandı! Hemen indirin!

Honor, Hindistan’da Honor 90 ve X9b akıllı telefon modelleri için Şubat 2024 güvenlik güncellemesini yayınlamaya başladı. HTech’in CEO’su Madhav Seth, bu güncellemenin duyurusunu X/Twitter üzerinden bir tweet ile yaptı. Seth’in paylaşımında güncellemenin detaylarını gösteren bir ekran görüntüsü de yer aldı; bu ekran görüntüsünde güncellemenin yazılım versiyonunun 7.1.0.229 ve boyutunun 162MB olduğu belirtildi ancak hangi cihaz için olduğu net olarak ifade edilmedi. Güncellemenin bir güvenlik yaması olduğu göz önünde bulundurulduğunda, her iki cihaz için de küçük bir boyuta sahip olması bekleniyor. Kullanıcıların büyük kullanıcı arayüzü değişiklikleri veya yeni özellikler beklememesi gerekiyor.

Güncelleme, kullanıcı verilerini silme ihtimali düşük olsa da, yine de güncelleme işlemine başlamadan önce verilerinizi yedeklemeniz tavsiye ediliyor. Honor akıllı telefonunuzu güncellemek için Ayarlar > Sistem ve Güncellemeler > Yazılım Güncellemesi > Güncellemeleri Kontrol Et yolunu takip edebilirsiniz.

Popüler Android modelleri için yeni güvenlik güncellemesi yayınlandı! Hemen indirin!

Her iki Honor modeli de orijinal olarak Android 13 ile piyasaya sürüldü ve Honor, bu modeller için henüz Android 14 güncellemesini yayınlamadı. Samsung’un geniş akıllı telefon portföyüne rağmen, çoğu uyumlu cihazına Android 14 güncellemesini zaten dağıttığı göz önünde bulundurulduğunda, bu durum dikkat çekici. Honor’un Android 14 güncellemesi için resmi bir tarih açıklamamış olması, kullanıcılar arasında merak uyandırıyor.

Madhav Seth, The Mobile Indian ile yaptığı bir röportajda Honor 90 ve X9b’nin 2024’ün ikinci çeyreğinde Android 14 tabanlı Magic OS 8.0 güncellemesini almasının beklendiğini belirtti. Bu, söz konusu Honor cihazlarının bu ay, yani Mart ayında bile büyük bir işletim sistemi güncellemesi almayacağı anlamına geliyor. Android 15 Geliştirici Önizlemesi zaten yayınlanmışken, Honor’un Hindistan’daki bazı telefonları için hala Android 14′ü yayınlamamış olması eleştirilere neden oluyor. Umarız Honor, akıllı telefonları için daha hızlı işletim sistemi güncellemeleri sağlama konusunda adımlar atacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx