Son Dakika: Binance Borsası Rusya’dan Ayrılıyor!

Dünya’nın işlem hacmince en büyük kripto para borsası ünvanını elinde taşıyan Binance, Rusya’daki faaliyetlerine son veriyor. Reuters’a dakikalar önce düşen habere göre Binance, Rusya iştirakini CommEX adlı başka bir kripto para borsasına satmak için anlaşmaya vardı.

Kripto ve dijital varlık alanının en büyük alım-satım platformu, anlaşmanın mali detayları hakkında henüz bilgi vermedi. Yetkililer, borsanın satış işleminin ardından herhangi bir gelir payı almaycağını belirtti. Binance borsasının önümüzdeki yıllarda sattığı hisseleri geri alması da münkün olmayacak.

Basına konuşan borsa yetkilisi Noah Perlman, şirketin Rusya’da faaliyetine devam etmesinin uyumluluk politikası gereğince pek münkün olmadığını belirtti.

Binance , X hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi:

“Binance, Rusya’daki operasyonlarının tamamını devretmek için CommEX ile bir anlaşma imzaladı. Mevcut Rus müşterilerimiz için sorunsuz bir süreç sağlamak amacıyla çıkış sürecimiz 1 sene sürecek. Geleceğe baktığımızda Rusya’da faaliyet göstermenin uyumluluk stratejimize uymadığının farkındayız. Enerjimizi 100’den fazla ülke çevresinde odaklamaya devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx